Akkaya Köyü Camii ve Yaylaları Güzelleştirme Derneği
Duyurular

İstanbuldan Giresuna, Akkaya Köyüne, Giresundan İstanbula Yük Ve Eşyalarınızın Nakliyesi  Kapınıza Kadar Güvenle Yapılır.

İrtibat: 05352658720

Kemal Sarıkılıç

Akkaya Köyü


Giresun Hava Durumu
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD  
EURO  
       
Özlü Sözler
İstemek "istiyorum" demek değil, harekete geçmektir. (A.Maurrois)
Anket
Sitemizi Nasıl Buluyorsunuz ?


 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
  Sitemizin İlkeleri

Akkaya Köyü Sitesi Kurulduğu Günden İtibaren Madi Ve Manevi Olanaklarıyla Köylülere Sunduğu Bir Platform Olarak Sanal Dünyaya Çıktığında Kendi Yönünü ( Amaçlarını ) Şöyle Tanımlamıştı:

Köylüler Arasında Ekonomik Gelişmelerin Doğurduğu Yabancılaşmaya Ve Yozlaşmaya Karşı Yeniden Birliği Ve Dayanışmayı Sağlamaya Çalışmak.

Gençlerimizin Birbirlerini Tanımalarına Ve Geleceklerinin Garantisi Olan İyi Bir Eğitim Olanaklarını Dayanışma İçinde Birbirlerine Sunmalarına Yardımcı Olmak.

Gençlerimizin Evrensel Kültürle Yarına Hazırlanmalarına Yardımcı Olmaya Çalışmak.

Köylülerimizin Üretmiş Olduğu Veya Üretebileceği Sanatsal Ve Kültürel Yapıtları Duyurmak, Okunmalarına Ve İzlenmelerine Destek Sunmak.

Bu Amaçlar Gözden Kaybedilmediği Sürece Politik, Kültürel Ve Felsefi Tartışmaların Yapılamayacağı Anlamına Gelmiyordu Ve Gelmedi de.

Yukarda Belirlenen Platformun İçeriğine Ters ( Düşmanlık İçeren Ve Aydınlanma Yerine Gericiliğin Methi Gibi ) Düşmeye Başlamaması İçin Sitenin Amaçlarını Yeniden Hatırlatmak Ve Daha Bir Açıklık Getirmenin de Zorunluluğu Olduğuna İnanıyoruz.

Bu Kararlar Tüm Yönetici Arkadaşların Onayını Alarak Hazırlandı.

Buna Göre Sitemizin Oluşumunda Önüne Koymuş Olduğu Çizgide Bir Değişiklik Yoktur Ve Öyle Kalacaktır. Ancak Eksik Ve Yanlış Yorumlamalara Zemin Oluşturmaması İçin, Platformun Sınırlarını Daha Açık ( Net ) Bir Şekilde Yazıya Dönüştürmekte Yarar Gördük.

SİTENİN İLKELERİ:

1. Site Köyün Bir Ferdi Tarafından Oluşturulmuş Ve Köylülere Sunulmuş Bir Platformdur

2. Sitenin esas olarak, köylülerimizin birliğini ve dayanışmasını güçlendirme uğraşısı yanında bütün insanlığa da hizmet edebilmek için insanı merkeze koyan sosyal, barışcı, demokratik ve aydınlık bir yaşam için platform olabilmeyi amaçlamaktadır.

3. Site, bölünmez ve evrensel değerler olan insan onuru, özgürlük, eşitlik ve dayanışma değerleri üzerine insanların aydınlatılmasını hedefleyen bir platformdur.

Eşitlikci bir demokrasi ve eşitlikci demokratik bir hukukun üstünlüğünün bilince çıkarılması için bir platform olabilmeyi amaçlar.

4. Site uluslararası kuruluşlardan, devletlerden, hükümetlerden, siyasi partilerden, derneklerden, vakıflardan ve dini örgütlenmelerden bağımsız bir platformdur.

5. Site İnsan Haklarının evrenselliğini ve ülkelere veya kültürlere göre değiştirilemeyeceğini savunan bir platformdur.

6. Site cinsiyet, ırk, renk, etnik veya sosyal köken, kalıtımsal özellikler, dil, din veya inanç, siyasi veya başka herhangi bir görüş, bir ulusal azınlığın üyesi olma, bir kişiye akrabalık iliskisi, bir kimseden doğmus olma, özürlülük, yaş veya cinsel eğilim gibi herhangi bir nedenle ayrımcılık yapılmasının yasaklanması için çalışan bir platform olabilmeyi amaclar.
Bu nedenle nerede olursa olsun yasalarca halktan toplanan vergilerin sadece bir inanç, ırk, cins veya zümre için kullanılmasına karşı mücadelenin bir platformu olmayı amaçlar.
Bu nedenle site herkese eşit hakkların yasalarca garantilemesi için mücadele eden bir platform olabilmeyi amaçlar.
Bu nedenle site, insana ve topluma düşmanlık geliştirmeyen kültürel, dinsel ve dilsel çeşitliliğin kabullenilmesi mücadelesinin platformu olabilmeyi amaçlar.
Bu nedenle site geçmişte ve hala hakları veya varlıkları kabullenilmeyen cinsin, inancın, kültürün veya herhangi bir topluluğun lehine belirli avantajlar sağlanmasının doğruluğuna inanır ve bunun için var olan eğemen düşüncenin değiştirilebilmesini isteyen bir platform olabilmeyi amaçlar.

7. Site yasal yada yasadışı insanların öldürmesine ve öldürttürülmesine karşı bir platformdur.

8. Site her yerde ve her koşulda, kime yapılırsa yapılsın işkenceye karşı bir platformdur.

9. Site herkes için, her yerde ve koşulda adil yargılanma ve savunma hakkını savunan bir platformdur.

10. Site her zaman ve her koşulda savaşa ve militarizme karşı; halkların barış içinde birarada yaşamasını savunan bir platformdur.

11. Site insan yaşamı ve onurunun üstünlüğünü savunan eşitlikci bir demokrasiden yana bir platformdur.

12. Site ezilen ve baskı altında tutulan birey, cins, sınıf, halkın/ulusun ve inancın hakları için mücadele eden bir platformdur.

13. Site ulusların kendi kaderini tayin etme hakkını savunan bir platformdur.

14. Site eşitlikci ve demokratik hukuku savunan bir platformdur.

15. Site insana ve topluma hizmeti amaclayan sanatsal ve bilimsel araştırmalar için platform olabilmeyi amaçlar.

16. Site aynı zamanda insan yaşamının bir parçası olan canlı doğayı (Hayvanları ve bitkileri) korumanın, onu gelecek kuşaklara sağlıklı bir miras olarak bırakabilmenin platformu olabilmeyi de amaclar.

Yukarda sıralanan maddeler birbirinden koparılmadan bir bütünlük içinde algılanmalıdır. Sitenin bu ilkeleri gözden kaybedilmeden yapılan yazışmalara, birbirini aşagılamayan, provake etmeyen, küfür ve tehdit içermeyen her yazı ve dokumentasyona site açıktır. Tersi durumlarda gerekli uyarılar yapılır ve düzelme görülmediği taktirde üyeliğe son verilir.

Site Yöneticileri

Selim Toğanç

Ahmet Geldi

Üye Giriş Paneli
E-posta:    
Şifre:       
Şifremi unutum
Aidat Borcu Sorgulama
 
 
Son Ziyaretçi Yorumları
Elif Erzurum / Albayrak
Hersey cok güzel olmus emegi gecen herkezin eline saglik.zor dönemden geciyoruz covid 19 hayatimizi durdurdu insallah bu günleri saglikli bir sekilde geride birakiriz ve yeniden memlekete gelmek kismet olur. Saygilar

sezen yardm
Selamun Aleykum Köyumuzun Rahmetlı Necati Yardımın Kızıyım Çanakkale de 4 Yıllık Okumaktayım Saygılarımla

Yücel ÇETİN
Site içerik olarak güzel olmakla beraber eksikleri mevcut. Gurbet te yaşayan köylülerimiz bölümü çok eksik olmuş. Güncelleme için yüzyıl da bulunan dernegimizden liste alabilirsiniz.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler